a

YAYLAMIZI VE ORMANLARI TEMİZ TUTALIM

Yaylamızı ve Ormanları Temiz Tutalım

Her Hafta Haber sayfamıza gelen şikayetlerden öğreniyoruz Yaylamızın (Kümbet, Karga tepesi) Göz önündeki yerlerinden sağa sola atılmış çöpler, yemek artıkları ve boş içecek şişelerinin alanda bırakıldığını.

Tabi bu yaylada yaşadığımız sorunu bazen Kabak tepe ormanında, Çokarmanda veya ırmak kenarında görmek mümkün.
Haber sitede yayınlandıktan sonra yapılan yorumlara bir bakıyorum sanırsın herkes çevreci gibi yorumlar haliyle kendime soruyorum bu kadar çevreye duyarlı insanın yaşadığı yerde bu nasıl olur diye düşünmeden edemiyorum.
Tabi işin aslı öğle değil bir çoğumuz çevre konusunda konuşurken çok duyarlı olmamıza rağmen iş çöpünü götürüp çöp kutusuna atmaya gelince bir hiçiz.

Yaşadığımız toplumdaki insanları bu konuda bilinçlendirmek uzun zaman alacağından denetim ve uyarı mekanizmasını işletmek gerekir.

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan’ın bu konuda duyarlı olduğundan ihbar gelir gelmez ekipleri gönderip temizlik işini yaptırıyor.
Ama bunun yeterli olduğunu düşünmüyorum.

Çevre konusunda insanları uayaracak pankartlar hazırlanıp yayla yolunda görünür bir şekilde asılmalıdır .

Ayrıca Şeber çıkışında Belediye ekipleri yaylaya giden her aracı durdurup bir çöp poşeti verseler ve toplanan çöplerin nereye atılması gerektiğini halka anlatsalar çok fayadası olacağını düşünüyorum .

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BAŞBUĞA AİLESİNİN BAŞI SAĞ OLSUN 

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com