a

ORDU’DA LGS SORUNSUZ TAMAMLANDI 

ORDU’DA LGS SORUNSUZ TAMAMLANDI

Liselere Geçiş Sistemi (LGS 2021) Merkezi Sınavı 19 İlçede Sorunsuz Tamamlandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS 2021) kapsamında yapılan merkezi sınav, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, yerel yönetimler ve Eğitim Camiası işbirliğiyle Ordu genelinde huzurla, güvenle ve sorunsuz bir şekilde tamamlandığı bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; İlimizde gerçekleştirilen LGS Merkezi Sınavı öncesinde Bakanlığımız Maarif Müfettişleri Eğitim ve Koordinasyon Daire Başkanı Metin ÇAKIR ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU sınav yapılan okullarımızı ziyaret ederek, alanda bulunan sınavda görevli yetkililerden bilgi aldı. Öğrencilerimize başarı, sınavda görev alan öğretmen ve personellere kolaylıklar dilediler.

İki oturum arasındaki 45 dakikalık arada Rehber öğretmenlerimiz velilerin öğrencilerle arasındaki iletişimini sağladı.

İlimiz genelinde 190 okulun her birine 5′ er litre dezenfektan, her oturum için her bir öğrenciye 2′ şer tane maske temin edilerek okullarımıza ulaştırılmıştır. Söz konusu sınav için İlimiz genelinde toplam 30.000 adet maske ve 1.000 litre dezenfektan sınav merkezlerine ulaştırılmıştır.

Sınavın ilimizde huzur ve güvenle tamamlandığını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, “Bakanlığımız tarafından belirlenen tedbirlere uyarak öğretmenlerinin yönlendirmelerine göre hareket eden ve sosyal mesafesini koruyan tüm çocuklarımıza sorumlu ve bilinçli davranışlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

Ayrıca; “Aldığımız önlemlere saygı göstererek binaların dışında herhangi bir kalabalık oluşmaması için çaba harcayan, sorumlu, bilinçli, çözümcü ve bizimle iş birliği içerisinde olduğunu hissettiren tüm velilerimize de selamlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.”

Sınavın sağlıklı bir şekilde tamamlanmasında önemli katkı sunan Millî Eğitim Bakanlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza, Sağlık Bakanlığımıza, Yerel Yönetimlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

LGS sınav sonuçları 30 Haziran’da duyurulacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

OKULU OLMAYAN ÖĞRENCİLERİN NEREYE GİDECEĞİ BELLİ OLDU

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com