a

KARATAŞ: FINDIK FİYATI AÇIKLANMALI

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, fındık fiyatlarının biran önce açıklamasını istedi. Karataş,” Kamuoyunun beklentilerini karşılayacak bir fiyat bekliyoruz” dedi.

Karataş’ın açıklaması şöyle;
Kamuoyunun yakından bildiği üzere, geçtiğimiz yıl 27 Temmuz tarihini gösterirken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından fındık fiyatları açıklanmış ve açıklanan fiyat üreticilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Önceki yıllarda da fındık fiyatları genellikle Temmuz ayı içerisinde açıklandı.

Bu yıl aynı tarihi geride bırakmış olmamıza rağmen henüz bir fiyat açıklaması gelmemiş olması piyasadaki serbest hareketler, rekolteye dair yapılan spekülasyonlar, alivre satış yolunu izleyenler ve benzeri nedenler neticesinde düzensiz bir fiyat seyri izlenmesine neden olmakta ve bu durum da hem üreticinin hem de yakın zamanda resmi fiyatı açıklayacak olan kurumların zarar etmesine yol açmaktadır. Devletimizin bu noktada bu tür davranışların karşısında kararlılıkla durarak fırsatçılara karşı gereken tedbirleri alacağından kuşkumuz yoktur.

Yaşanan COVID-19 sürecinde daha da zorlaşan koşullara rağmen üretimini sürdürmek adına gereken fedakarlıkları göstermiş olan üretici üzerine düşeni yapmış, zor şartlara rağmen her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemize en az 2 milyar dolarlık girdi sağlayacak fındık için şu ana kadar gerekli alın terini dökmüştür bundan sonra da emeğini esirgemeyecektir. Üreticinin yoğun emeğinin yanı sıra zorlaşan ekonomik koşullar nedeniyle hızla artan maliyetler de bu sezonun hesabını yaparken mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Durumdan hareketle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde TMO’nun içinde bulunduğumuz sezon için kamuoyunda oluşan beklentiyi karşılayacak bir fiyat açıklamasını tüm bölge halkı ile birlikte bizler de gerekli hassasiyetin gösterileceğine inanarak beklemekteyiz.

Taban fiyatların beklentiler ölçeğinde bir an evvel açıklanması temennisi ve beklentisiyle 2021 yılı fındık sezonunun tüm halkımız için hayırlara vesile olmasını, fındığımızın değerini bulduğu bir sezon olmasını diliyorum

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İKİ KARDEŞ AYNI GÜN EVLENDİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.