a

İÇME SUYU ŞEBEKE HATLARI YENİLENİYOR

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), İlçelerdeki içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor.

Çatalpınar ilçesi Kıran Mahallesinin içme suyu şebeke hattı sistemi kullanım ömrünü tamamladığı için verimli bir şekilde su iletimi sağlayamıyordu. Sık sık arızalanarak su kesintilerine neden olan içme suyu şebeke hattı için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda OSKİ ekipleri yenileme çalışmalarına hemen başladı.

OSKİ GENEL MÜDÜRÜ MURAT US: KIRAN MAHALLESİ KESİNTİSİZ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

Çalışmalar hakkında açıklama yapan OSKİ Genel Müdürü Murat Us şu ifadelere yer verdi: “ Çatalpınar ilçemize bağlı Kıran Mahallemizde şebeke hatları kullanılamaz hale gelmişti. Şebeke borularında çok sık arıza meydana gelmekte, buna bağlı olarak ciddi oranda su kaybı yaşanmaktaydı. Tüm bu sorunları kökten çözmek ve vatandaşlarımızın kesinti yaşanmadan sağlıklı içme suyu temin edebilmesi için Kıran Mahallemizin şebeke hatlarını yenilemeye başladık. Toplamda 6.791 metre içme suyu şebeke hattı yenileyeceğimiz projemizde ekiplerimizin yoğun bir şekilde sürdürdüğü çalışmalar sonucunda 2.300 metrelik bölümünü tamamladık. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Kıran Mahallesi kesintisiz sağlıklı içme suyu sistemine kavuşacak ve su kayıpları da azalacaktır.” dedi.

KIRAN MAHALLE MUHTARI MUSTAFA AKYOL: HER EVE İÇME SUYU SAĞLANACAK

Kıran Mahalle Muhtarı Mustafa Akyol çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü ve sonucunda yaşanılan sıkıntılardan kurtulacaklarını, yenilenen hatlarla birlikte her eve sağlıklı bir şekilde su iletimi sağlanacağını ifade etti. Ayrıca yapılan içme suyu yatırımından dolayı memnuniyetini dile getirerek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ordu’da vakalar yüzde 75 azaldı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com