a

GAGA GÖLÜ’NDE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi Kano ve Rafting Eğitiminde Buluştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi 26-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında Kano ve Rafting Eğitiminde buluştu.

İl Mîlli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Fatsa Gaga Gölün’de düzenlenen Kano ve Rafting Eğitimine katıldı.

Eğitim hakkında bilgi alan Müdür yürütülen faaliyetler konusunda değerlendirmelerde bulundu. Yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile İç İşleri Bakanlığı arasında imzalanan Afet ve Acil Durum Eğitimi Hizmetlerine Yönelik İşbirliği Protokolü kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 25 kişiden oluşan afet ve acil durumlarda görev alacak Arama ve Kurtarma Birimi kuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca kurulan ve İl Milli Müdürlüğü İş Yeri Sağlığı ve Güvenliği Birimi bünyesinde 15 kişiden oluşan ekip Kano ve Rafting Eğitiminde bir araya geldi.


İşbirliği protokolü kapsamında hazırlanan yıllık faaliyet planı ve Telafide Ben de Varım programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlığı ve Güvenliği birimince düzenlenen etkinlikte Arama ve Kurtarma Birimi (AKUB) ekibince 1. gün Fatsa Dolunay, 2. ve 3. gün Fatsa Gaga Gölü, 4.gün Gölköy Ulugöl ile 5. gün Ordu Melet Irmağı’nda Kano ve Rafting Eğitimi gerçekleştirildi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

VALİ SONEL: PERŞEMBE YAYLASINDA KAÇAK YAPILAŞMAYA MÜSADE YOK

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.