a

FINDIK BU YILDA DALDA KALMAYACAK

 

“FINDIK DALDA, AKLIN İŞÇİDE KALMASIN”
PROJESİ BU YILDA DEVAM EDİYOR

FINDIK HASADINI KOLAYLAŞTIRAN PROJE İLE HERKESİN YÜZÜ GÜLÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan, üretici ile işçiyi buluşturan ‘Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın’ projesi bu yılda devam ediyor. Proje kapsamında geçen yıl çalışmış olan fındık işçileri ise ekonomik anlamda önemli bir kazanç sağladıklarını belirterek herkesi projeye katılmaya davet ediyor.
Türkiye’nin en çok fındık üreten ili Ordu’da fındık bahçeleri ilaçlama, gübreleme ve temizlik çalışmalarının ardından hasat dönemine hazırlanıyor. İl dışında yaşayan Ordulu vatandaşlar da yeni fındık sezonu için Karadeniz’e gelme planlaması yapıyor.

Ordu’nun en önemli tarım ürünü olan ve Türkiye’nin ihracatında büyük paya sahip olduğu fındıkta hasat dönemi öncesi üreticileri en çok düşündüren ise işçi bulma konusu oluyor. Sosyal belediyeciliğe büyük önem veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği üretici ile işçiyi buluşturan ‘Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın’ projesiyle üreticilere bu anlamda büyük kolaylık sağlarken vatandaşlara da istihdam imkânı sunuyor.

BAŞKAN DANIŞMANI SUYABATMAZ: “ORDU’YU KUCAKLAYAN BİR PROJE”

“Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesinin geçen yıl büyük ilgi gördüğünü ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, projenin yoğun talep üzerine bu yılda devam edeceğini söyledi.

Tüm Ordu’yu kucaklayan bir proje olduğuna dikkat çeken Suyabatmaz, “Geçtiğimiz yıl Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından başlattığımız “Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesi çok büyük ilgi gördü.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Recep Kara ASKİ Spor Adına Kırkpınar’da

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com