a

FINDIK ALIMINDA SINIR OLMAYACAK

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, üreticilerin her zaman yanında olduklarını belirterek fındık alımında sınır olmayacağını söyledi.

Trabzon’daki Dünya Fındık Haftası etkinliklerine katılan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, burada yaptığı konuşmada, fındıkta Doğu ve Batı Karadeniz arasında dekarda büyük üretim farkı bulunduğuna dikkati çekti.

DOĞU BATI ARASINDA FARK VAR

Örnek bahçeler sayesinde, batıdan daha az verimli olan doğu bölgesinin farkının kapatılabileceğine işaret eden Güldal, “Bahçedeki verim ne kadar artarsa, maliyet de düşecektir ve dolayısıyla karlılık artacaktır. Türkiye’nin fındığı ne kadar çok olursa, ülkemizin ekonomik gücü, tarımsal ihracatı fındıktan dolayı daha çok artacaktır. Hem üreticimiz hem bölge hem de ülkemiz kazanacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

HIZLI ALIM YAPACAĞIZ

Güldal, TMO olarak tüm hazırlıkları tamamladıklarına işaret ederek, “Fındığın kurumasından sonra alım işlemlerine hızlı bir şekilde hazırda bulunan alım depolarında başlayacağız. Üreticilerimizin her zaman yanındayız. TMO olarak tüm üreticilerimize her türlü kolaylığı göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

TMO FINDIK ALIMLARINDA SINIR OLMAYACAK

TMO Genel Müdürü Güldal, şöyle konuştu; “TMO olarak tüm hazırlıklarımızı ikmal ettik. Fındıkla ilgilenen şube müdürlerimizle toplantımızı yaptık. Fındığın kurumasına müteakiben alım işlemlerine başlayacağız. TMO’yu tercih eden üreticilere her türlü kolaylığı göstereceğiz. Bizim sınırımız olmaz. Üretici ne kadar ürünü sevk ederse hepsini alabilecek depomuz, personelimiz, finansmanımız o noktada bir sorunumuz yok.” AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vali Sonel, “Aşısını Yaptırmayan Vatandaşlarımız, Mutlaka Aşılarını Yaptırsınlar”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.