a

BAŞKAN GÜLER’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

“DOĞRUDAN TEMİN İŞLERİNİN YÜZDE 70’İ ORDULU FİRMALARA VERİLDİ”

“BELDE EVLER İÇİN 103 DEĞİL, 79 MİLYON ÖDEYECEĞİZ”

“YAPTIĞIMIZ YOL BURADAN EDİRNE’Yİ GEÇİYOR”

“ORDUSPOR SADECE ALTINORDU’NUN DEĞİL, TÜM ORDU’NUN TAKIMIDIR”

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başkanlığında yapıldı. Gündem maddeleri öncesi konuşan Başkan Güler yapılan çalışmalar ile ilgili meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ İLE BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİM”

9 Temmuz 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın ardından Ordu’nun meselelerini konuşmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğini belirten Başkan Güler, “Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir toplantı gerçekleştirdim. Ordu’nun meselelerini konuştuk, Belde Evleri konuştuk. Böyle bir hatanın giderilmesinden dolayı oldukça memnun durumda. Yapacağımız ödeme hakkında da kendisine bilgi sundum ve süratle hareket etmemizi ifade etti. Fındık konusunu görüştük, diğer konuları görüştük. İnşallah ay sonu veya başında Karadeniz ziyaretiyle şehrimize de gelecek” dedi.

“DOĞRUDAN TEMİN İŞLERİNİN YÜZDE 70’İ ORDULU FİRMALARA VERİLDİ”

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihaleler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Güler, Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu doğrudan temin işlerinin yüzde 70’İ Ordulu firmalara verildiğini söyledi. Üç yıl gibi bir sürede üretilen 185 projenin sadece 15 tanesinin dışarıdan alındığını da sözlerine ekleyen Başkan Güler, “Büyükşehirlerin içinde kendi uygulama projelerini en çok üreten belediyeyiz” dedi.

Başkan Güler şöyle konuştu:

“Ordulu iş adamları almıyor ihaleleri, dışarıdan alıyorlar gibi söylemler var. Yönetim dönemimizde yapılan doğrudan temin işlerinin yüzde 70’i Ordulu firmalara verildi. Bunu özellikle bilmelisiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ERDOĞAN ORDU’YA GELİYOR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.