a

SANİYEDE 60 LİTRE SU İLETECEK İSALE HATTINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

OSKİ’DEN ARTAN NÜFUSA ÖZEL ÖNLEM

SANİYEDE 60 LİTRE SU İLETECEK İSALE HATTINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) Aybastı ilçesinde yaz aylarında artan nüfusun su ihtiyacının karşılanması amacıyla saniyede 60 litre su iletecek olan 13.000 metre uzunluğundaki isale hattı çalışmalarına başladı.

Yaz dönemlerinde yurtiçi ve yurtdışından gelen yoğun gurbetçi nüfusunun Aybastı’ya gelmesi ve kuraklığında etkisiyle mevcut su alma yapısının sağladığı su rezervinin yetersiz kalması OSKİ ekiplerini harekete geçerdi. Bu kapsamda çalışma başlatan OSKİ, mevcut su alma yapısından alınan içme suyuna ilave olarak Aybastı Çayı’nın ana kolu olan Çimen Deresi’nden su temini sağlayacak olan 13.000 metre uzunluğundaki isale hattı çalışmalarına Pelitözü Mahallesi’nde başladı.

BAŞKAN GÜLER: “AYBASTI İLÇEMİZİN İLAVE SU İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ”

Aybastı ilçesinde OSKİ tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ekiplerin gece-gündüz demeden yoğun bir çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Hayata geçirilen yatırımlarla Aybastı’nın uzun yıllar içme suyu sorunu yaşamayacağının altını çizen Başkan Güler, “Aybastı ilçemizin ilave su ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda saniyede 60 litre su nakledecek olan 13 km’lik su hattını inşa ediyoruz. Ekiplerimiz gerçekten çok zor şartlarda çalışıyorlar. Bakanlığım döneminde petrol boru hatları ile petrol taşımıştık şimdi ise su hatları ile dağları tepeleri aşarak suyu taşıyoruz. Yapacağımız bu çalışma ile Aybastı ilçemizin ilave su ihtiyacını karşılamış olacağız. Bu hat çalışmamız tamamlandığında Aybastı ilçemizde uzun yıllar boyunca bir daha içme suyu sorunu yaşanmayacaktır” dedi.

Başkan Güler’e incelemelerinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, OSKİ Genel Müdürü Murat Us ve yetkili personel eşlik etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

PERŞEMBE YAYLASI DANİŞMENT GAZİ ŞEHİR ORMANI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com