a

PERŞEMBE YAYLA ŞENLİKLERİNİN AKIBETİ BELLİ OLDU

Aybastı’da Temmuz ayı içerisinde yapılan ve bir hafta süren Tarihi Perşembe Yayla şenliklerinin 614.’sü geçen yıl pandemi nedeniyle yapılmamıştı.

1 Temmuz’da yasakların kalkamasıyla, bu yıl yayla şenlikleri yapılacak mı? sorusunu akıllara getirdi.

Yayla şenlikleri bu yıl yapılacak mı? Belediye Başkanı Geçtan cevapladı

Türkiye’de ki belki de en eski festivallerden biri olan Güreş tarihi Kırkpınar’dan da eski Tarihi Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür festivalinin en son 2019 yılında 613.’sü düzenlenmişti. Başladığında bir hafta süren Güreş ve Kültür festivali geçen yıl pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilememişti. Bu yıl 1 Temmuz’da yasakların büyük ölçüde kalkamasıyla “Yayla şenlikleri de yapılabilir mi?” sorularını akıllara getirdi.

Yayla Şenlikleri Bu Yıl Yapılabilecek Mi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile şenlikleri görüşen Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler ile Tarihi Perşembe Yaylası şenliklerinin yapılıp yapılmayacağı konusunda bir görüşme yaptık. Başkanımızla birlikte yaptığımız istişare sonucunda festival esnasında oluşan 100 binleri aşan insan kalabalığının salgın döneminde kontrol edilebilir bir hadise olmadığı kararına varılacak, 614 Tarihi Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivalinin bu yılda yapılamayacağına karar verdik. Bu festivali 2 yıldır özlemle bekleyen tüm hemşehrilerimizin anlayışına sığınıyor. Önümüzdeki yıl İnşallah salgından kurtulmuş, hep birlikte sarılıp kucaklaşabileceğimiz ve görkemli bir festivalde buluşmayı Rabbim bizlere nasip etsin.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

OTOMOBİL İNFİLAK ETTİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com