a

PAZAR GÜNÜ KOMŞUDA MUHTARLIK SEÇİMİ VAR

PAZAR GÜNÜ KOMŞUDA MUHTARLIK SEÇİMİ VAR

6 Haziran Pazar günü Ordu genelinde 7 ilçede 9 mahallede Muhtarlık seçimi yapılacak. Muhtarlık seçimine gidecek mahallelerden biri de Gölköy’ün Aybastı’ya sınır mahallelerinden biri olan Güzelyurt (Hapan) Mahallesinde olacak.

Fatsa ilçesi Fatih mahallesi, Ünye ilçesi Yenikent ve Kaledibi mahalleleri,
Altınordu İlçesi Bayramlı mahallesi, İkizce ilçesi Diyek ve Şentepe mahalleleri, Çaybaşı ilçesi İçeribükü mahallesi, Gölköy ilçesi Güzelyurt mahallesi, Perşembe ilçesi Boğazcık mahallesinde yapılacak seçimler öncesi İl Hıfzıssıhha Kurulu 6 Haziran Pazar günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle bir genelge yayınlayarak o gün seçim bölgelerindeki seçmenler ile görevlilerin sokağa çıkma yasağından muaf olacağı açıklandı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar; “Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 01.06.2021 tarihli ve 133681 sayılı yazısında, İçişleri Bakanlığının 02.06.2021 tarih ve 9070 sayılı Genelgesinde 6 Haziran 2021 tarihinde muhtarlık seçimlerinin yapılacağı; Fatsa ilçesi Fatih mahallesi, Ünye ilçesi Yenikent ve Kaledibi mahalleleri, Altınordu İlçesi Bayramlı mahallesi, İkizce ilçesi Diyek ve Şentepe mahalleleri, Çaybaşı ilçesi
İçeribükü mahallesi, Gölköy ilçesi Güzelyurt mahallesi, Perşembe ilçesi Boğazcık mahallesinde yapılması planlanan seçimlerde görev alacak kişilerin seçim kurullarınca düzenlenmiş görev belgelerini ibraz etmeleri, oy kullanacak seçmenlerin ise seçmen kağıtlarını ibraz etmeleri, ikamet ile oy verme yeri arasındaki güzergah ve zaman dilimi ile sınırlı olmak kaydıyla, seçimlerde görev alacak kişiler ile bu yerlerdeki seçmenlerin 06 Haziran 2021 Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına karar verilmiştir” denildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ADIGÜZEL İMAMOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.