a

OGM ORDU’DA 31 İŞÇİ ALIMI İÇİN BAŞVUR!

OGM ORDU’DA 31 İŞÇİ ALIMI İÇİN BAŞVUR!

Orman Genel Müdürü (OGM) yayınladığı ilan ile farklı illerde toplamda İŞKUR üzerinden 2083 personel alımı yapacağını duyurdu. Ordu’da da Aybastı’da dahil olmak üzere bir çok ilçede görevlendirilmek üzere işçi alımı yapacak.

Peki Orman Genel Müdürlüğü (OGM) personel alımı 2021 başvuru şartları neler? OGM işçi alımı 2021 başvuru hangi iller için mevcut? Hangi illerden kaç personel alımı yapılacak? OGM personel alımı 2021 son başvuru tarihi ne zaman? Kimler başvurabilir? İşte OGM personel alımı ile ilgili tüm merak edilenler…

OGM işçi alımı ne zaman? OGM 2083 işçi alımı başvuruları nereden yapılacak? Sorgulamaları arama motorları üzerinden sıklıkla yapılır oldu. 2021 yılında Orman Genel Müdürlüğü 2083 işçi alımı yapacağını duyurdu ve vatandaşlar da hangi kadrolara hangi şehirlerden alım yapacağını merak ederek araştırmaya başladı. Başvurulardan sonra adaylar iki aşamalı sınava girecek ve performanslarını sergileyecek. İşte OGM 2083 işçi alımına ilişkin tüm detaylar…

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI 2021 BAŞVURU İLE İLGİLİ TÜM DETAYLAR

  • 2021 OGM Personel Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman? Başvuru Nereden Yapılacak?

Orman Genel Müdürlüğü 2080 işçi alımı ile ilgili süreç Resmi Gazete’de yayınlanarak resmen yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’de yer alan detaylara göre başvurular 14 – 18 Haziran tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak.

Başvuru linkine tıkladıktan sonra gelen İŞKUR arama ekranı alanında en altta yer alan “İş Yeri Ünvanı” kısmına ORMAN GENEL MÜD. noktasına kadar yazarak 2083 iş ilanına ulaşabilir ve başvurabilirsiniz. Aksi halde sadece İŞKUR boş iş arama ekranı gelir. İş İlanlarını göremezsiniz.

0GM 2083 PERSONEL ALIMI 2021 BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

  • 2021 OGM İşçi Alımı Şartları Neler?

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. (Şartlar yayınlanır yayınlanmaz siteye koyacağız)

İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

OGM PERSONEL ALIMI 2021 GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

6. Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

8. İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak,

9. Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir,

10. Kura çekimi 29.06.2021-04.07.2021 tarihleri arasında olacaktır. Kuranın net tarihi ilgili bölge müdürlüğünün internet sitesinde yayınlanacaktır. Orman Bölge müdürlüklerinin internet sitelerine www.ogm.gov.tr den ulaşabilirsiniz.

11. İşe alım süreci, Kura usulü sonrasında sözlü ve uygulamalı sınav şeklinde uygulanacaktır. (İlanın bulunduğu İşyeri hangi Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ise sözlü ve uygulamalı sınav o Orman Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır.)

12. Adaylardan istenecek evraklar, evrak teslim tarihleri, sınav yeri, sınav tarihi ve İşe alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Orman Bölge Müdürlükleri internet siteleri üzerinden ilan edilecektir.

13. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

ÇALIŞMA ŞARTLARI BELİRLİ SÜRELİ (GEÇİCİ) 5 AY 29 GÜN

ÖZEL ŞARTLAR

1. En az ilköğretim mezunu en fazla ön lisans mezunu olmak.

2. Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs tedbirleri kapsamında sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

3. 30 yaşından gün almamış olmak.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YAZ KUR’AN KURSLARI AÇILIYOR!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com