Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, Liselere Geçiş Sınavı’na yönelik Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda dikkat edilecek hususlarla ilgili bilgilendirme yaptı. Liselere Geçiş Sınavı ile ilgili sunumuyla devam eden toplantıda sınavın ilçemiz genelinde sorunsuz bir şekilde tamamlanması için alınması gereken tedbirler konusunda okul müdürleri bilgilendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, 6 Haziran’da ülke genelinde yapılacak merkezi sınavla ilgili “Öğrencilerimiz kendi okullarında sınava gireceklerdir. Bunun için özel ve resmi tüm ortaokullarımız gerekli tedbirlerini alacaklardır. Öğrencilerimiz okul bahçesine girdikten sonra sosyal mesafe kurallarına uyarak içeri alınacak ve sınav bitiminde koordineli bir şekilde okuldan tahliyeleri konusunda azami özen gösterilecek, maske ve temizlik kurallarına hassasiyetle uyulacaktır.” dedi. Toplantı okul müdürlerinin sorularının cevaplandırılmasıyla devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu “Geçen yıl da olduğu gibi bu yılki sınavın da ilçemizde sorunsuz bir şekilde tamamlanacağını umut ediyor, sınavda görev alacak tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” diyerek toplantıyı sonlandırdı.