a

KARADENİZ’İN EN UCUZ YAYLASI PERŞEMBE YAYLASI 

Karadeniz yaylalarında etin kilosu 360 TL‘den satılırken Perşembe Yaylasında 180 TL’den satılıyor.

Uzun yıllardır Aybastı’nın Perşembe Yaylası’nda esnaflık yapan Altan Altuntaş, “Bizim sorunlarımızın en büyüğü tanıtım. Bizim tanıtımımız yok, reklamımız yok. Bunun yapılması lazım. Ayrıca burada çim kayağı yapılabilir. Burada kayak tesisi kurulabilir. Bu tür etkinliklere ihtiyaç var.” dedi.

TOKAT’A BAĞLANMA KONUSU
Perşembe Yaylası esnafının Tokat’a bağlanma isteğini de değerlendiren Altuntaş, “Bu bir kinayeydi. Aslında Tokat’a bağlanma gibi bir istek yok ancak sonular da artık bizi bunalttı. Eğer bizim sorunlarımıza bir çözüm bulunmayacaksa o zaman biz Tokat’a bağlanalım denildi. Ama bu kinaye olarak denildi.” diye konuştu.

EN UYGUN YAYLA PERŞEMBE YAYLASI   

Altuntaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün Karadeniz’in en ucuz yaylası Perşembe Yaylası’dır. Araştırabilirsiniz. Bunu Trabzon’un yaylaları ile kıyaslayın hemen görürsünüz. Perşembe Yaylasında etin kilo fiyatı 180 TL. Trabzon’da etin porsiyonuna 120-130 TL’ye istiyorlar. Bir kilo etten 3 porsiyon çıkarıyorlar. Gerisinin hesabını siz yapın.”

HAVASI, ETİ, SUYU FARKLIDIR
Herkesi Perşembe Yaylası’na davet eden Altuntaş, sözlerini şöyle tamamladı: “ Buranın havası, suyu eti farklıdır. Gelin hemen fark edersiniz. Ayrıca burada insana kötü de davranılmaz. Aileden biri gibi görülür. Başka yerlerde yabancı turiste iki katı fiyat verilir bunlar Perşembe Yaylası’nda olmaz.”

Haber: Yasin Çanakçı / Ordu Olay Gazetesi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aybastı’da Anaokulu Öğrencileri Jandarmayı Ziyaret Etti

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.