a

BAŞKAN GEÇTAN, TÜM ÇABAMIZ SUSUZ YAZLAR YAŞAMAMAK İÇİN..

BAŞKAN GEÇTAN, TÜM ÇABAMIZ SUSUZ YAZLAR YAŞAMAMAK İÇİN..

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) Aybastı ilçesinde yaz aylarında artan nüfusun su ihtiyacının karşılanması amacıyla saniyede 60 litre su iletecek olan 13.000 metre uzunluğundaki isale hattı çalışmaları devam ediyor.

Yaz dönemlerinde yurtiçi ve yurtdışından gelen yoğun gurbetçi nüfusunun Aybastı’ya gelmesi ve kuraklığında etkisiyle mevcut su alma yapısının sağladığı su rezervinin yetersiz kalması OSKİ ekiplerini harekete geçerdi. Bu kapsamda çalışma başlatan OSKİ, mevcut su alma yapısından alınan içme suyuna ilave olarak Aybastı Çayı’nın ana kolu olan Çimen Deresi’nden su temini sağlayacak olan 13.000 metre uzunluğundaki isale hattı çalışmalarına Pelitözü Mahallesi’nde başladı.

BAŞKAN GEÇTAN: “AYBASTI İLÇEMİZİN İLAVE SU İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ”

OSKİ tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, ekiplerin gece-gündüz demeden yoğun bir çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Hayata geçirilen yatırımlarla Aybastı’nın uzun yıllar içme suyu sorunu yaşamayacağının altını çizen Başkan Geçtan, “Aybastı ilçemizin ilave su ihtiyacını karşılamak amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığınca çalışmalar sürdürüyoruz.

Bu kapsamda saniyede 60 litre su nakledecek olan 13 km’lik su hattını inşa eden ekipleri ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Geçtan, Ekiplerimiz gerçekten çok zor şartlarda çalışıyorlar. Aybastı İçme Suyu hattında kesintisiz olarak devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkilileri ile durum değerlendirmesinde bulunduk. Çok şükür güzel bir şekilde yol katediyor, Baydarlı Suyunu ilçemiz ile buluşturmak için #CanlaBaşla çalışıyoruz. Yapılan bu çalışma ile Aybastı ilçemizin ilave su ihtiyacını karşılamış olacağız. Bu hat çalışmamız tamamlandığında Aybastı ilçemizde uzun yıllar boyunca bir daha içme suyu sorunu yaşanmayacaktır” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e de ayrıca teşekkür eden Başkan Beytullah Geçtan, “Yatırımda emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ve OSKİ Genel Müdürümüz Murat Us’a, sahada emek veren tüm ekiplerimize teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AYBASTI YEDAŞ’TA GÖREV DEĞİŞİMİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com