a

AYBASTI’YA İLK KEZ KADIN KAYMAKAM ATANDI

AYBASTI’YA İLK KEZ KADIN KAYMAKAM ATANDI

İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Aybastı Kaymakamlığına atanan Şeyma Aktaş Aybastı’nın ilk kadın kaymakamı oldu.

Kaymakam Şeyma Aktaş Twitter hesabından Yaptığı açıklamada: “Yeni Görev yerim Ordu/Aybastı bu güzel ilçede hayırlı başlangıçları ve hayırlı bitişlerin nasip olması dileğiyle.” Dedi

Şeyma Aktaş Kimdir?

18 Ekim 1994 tarihinde Elazığ’da doğan kaymakam Şeyma Aktaş, eğitim hayatına Nevşehir Turgut Akdevelioğlu İlköğretim Okulunda başlayıp lise eğitimini Nevşehir Kardelen Anadolu Lisesinde birincilikle tamamladıktan sonra 2012 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. Fakülteden 2017 yılında mezun olup aynı yıl Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Finansman Bilim Dalında Tezli Yüksek Lisansa başladı. 2018 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 107. Dönem Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Konya Valiliğinde İl Merkez Stajını, Erzincan Refahiye ve Kayseri Bünyan ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamlayan Kaymakam Şeyma Aktaş  Konya İli Doğanhisar İlçe Kaymakam Vekilliği görevini 25 Ekim 2019’a kadar yürütmesinin ardından 28 Ekim 2019 tarihinde Denizli ili Bekilli İlçe Kaymakamlığına atandı. 4 Şubat 2021 tarihinde buradaki görev süresi dolan Kaymakam Aktaş en son kararname ile Aybastı Kaymakamlığı görevine atandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ARTIK ÇOK AMAÇLI SALON 

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.